Phone number: +420 234 294 112
  • Specialist engineering

Navrhnuté odborníkmi spoločnosti Panasonic pre špecialistov v odvetví

Notebooky a tablety Toughbook a Toughpad nie sú bežné zariadenia. Naši špecializovaní inžinieri a odborníci v oblasti výroby navrhujú a vytvárajú každú súčasť každého modelu. Takže každý tvar, každá vlastnosť a každá funkcia sú vytvorené špeciálne na daný účel.

A ako vieme, čo je potrebné? Od začiatku sme prijali princíp „hlas zákazníka“ a najskôr si vypočujeme, čo požadujete, až potom poskytneme skutočne prelomovú technológiu v mnohých oblastiach. Týmto spôsobom sa nám neustále darí dosahovať dokonalú rovnováhu medzi optimálnym výkonom vo všetkých oblastiach a dokonalým zážitkom pre zákazníkov za každých okolností.

 

Odolná technológia

Zariadenia Toughbook najviac vystihuje slovo odolný. A v tejto oblasti naďalej zostávame svetovým lídrom. Každý aspekt zariadenia Toughbook alebo Toughpad je od základov navrhnutý tak, aby bol odolný – nie je to štandardný produkt zmenený tak, aby ako odolný len vyzeral.

Napríklad všetky komponenty v našich zariadeniach sú upevnené pružne, vďaka čomu sa dosahuje ich dlhšia životnosť. Skrinky a telá sú navrhnuté s veľkou torznou pevnosťou a v našich produktoch používame pozlátené konektory na zabránenie hrdzaveniu. Aj naše napájacie adaptéry a USB pripojenia sú testované a špeciálne vyrobené tak, aby poskytovali bezkonkurenčnú odolnosť (vydržia 30 000 vložení).

Naše produkty majú samozrejme aj niekoľko certifikátov. Naše zariadenia dosahujú triedu odolnosti voči vode a prachu až IP68 a majú certifikát MIL-STD 810G pre odolnosť voči pádom.

   

Technológia obrazovky

Technológia obrazovky zariadení Toughbook a Toughpad je dokonale vyladenou kombináciou odolnosti a maximálneho pohodlia používateľov. Naše obrazovky sú pružne upevnené na zliatine horčíka, a nie pevne priskrutkované k telu zariadenia, vďaka čomu zvládajú náročné podmienky pracovného života a dokážu absorbovať otrasy oveľa ľahšie ako ostatné notebooky a tablety.

Technológia dotykovej obrazovky v našich produktoch spĺňa aj dvojnásobnú výzvu špičkovej použiteľnosti a najvyššej trvácnosti. Kapacitné obrazovky od spoločnosti Panasonic poskytujú presnosť a rýchlu odozvu vo všetkých podmienkach a vlastná patentovaná technológia umožňuje používateľom ovládať ich aj pri nosení hrubých priemyselných rukavíc. Technológia rozpoznávania podpisov je ďalšou skvelou vlastnosťou týchto zariadení na prácu v teréne a vďaka zdokonaleným obrazovkám čitateľným aj v exteriéri sa zariadenia Toughbook a Toughpad jednoducho používajú v exteriéri a na cestách.

A napokon, ak sa vyžadujú kompromisy, potreby zákazníka sú opäť na prvom mieste. V niektorých prípadoch je napríklad dlhšia výdrž batérie dôležitejšia ako ultra vysoký jas. Takže úspory z hľadiska jasu obrazovky sú vyvážené energetickou spotrebou zariadenia.

   

Technológia batérie

Nie je žiadnym prekvapením, že technológia batérie je kľúčovou súčasťou nášho špecializovaného inžinierstva. Spoločnosť Panasonic je koniec koncov najväčším výrobcom batérií na svete. Preto sme v oveľa lepšom postavení než ktokoľvek iný a dokážeme priniesť technológiu batérií pre mobilné zariadenia, ktorá poskytuje dostatočne vysoký výkon na prácu v teréne.

Naše zariadenia sú vybavené batériami s dlhou výdržou, často s možnosťou výmeny bez vypnutia zariadenia, a niektoré modely majú tiež voliteľnú druhú batériu. A na rozdiel od mnohých konkurentov s cieľom predĺžiť výdrž batérie optimalizujeme dizajn našich produktov v súlade so systémovým referenčným dizajnom od našich partnerov vyrábajúcich čipy a rezistory.

   

Technológia podnikového rozhrania

Pri konfigurácii produktov Toughbook a Toughpad dokážeme zahrnúť takmer všetko, na čo si zákazník pomyslí. Patria sem všetky porty štandardné v rámci odvetvia, ako aj všetky staršie porty (True Serial atď.) a podpora portov HDMI, VGA a USB plnej veľkosti (typ C).

Vďaka tomu, že naše zariadenia sú založené na „modulárnej“ koncepcii, ďalšie úrovne konfigurácie dokážu premeniť produkty na vertikálne zamerané riešenia vhodné na veľmi osobitné účely. To má ďaleko k neefektívnosti nešpecializovaných notebookov a tabletov, ktoré vyžadujú nestabilné a nepraktické doplnky.

   

Technológia bezdrôtového pripojenia

Špičkový odolný dizajn by bol nanič, ak by ste nemohli byť neustále pripojení k údajom, aplikáciám a dôležitým podnikovým systémom. Sme jediným výrobcom bezdrôtových mobilných počítačov, ktorý si navrhuje a vyrába vlastné antény.

Vstavané bezdrôtové funkcie v každom zariadení Toughbook a Toughpad sú dôkladne testované vo vlastnej anechoickej komore spoločnosti Panasonic, ktorá je najväčšia na svete a úplne jedinečná v oblasti výroby notebookov a tabletov.

Použitie integrovanej bezdrôtovej technológie znamená, že dokážeme eliminovať vonkajšie rušenie v komunikáciách a zachovať pripojenie v teréne v náročnejších situáciách, dlhšie a pri vyšších rýchlostiach.

   

Technológia dynamického výkonu

Potrebujete zariadenie s najvyšším možným výkonom a s najvhodnejším formátom. Sme špecialistami na nájdenie tejto rovnováhy. Pokiaľ ide napríklad o tepelné vlastnosti, naše výrobky sú dokonale vyladené. V niektorých prípadoch dizajn bez ventilátora umožňuje dosahovať minimálnu hmotnosť a spotrebu energie a maximálnu ochranu v oblasti odolnosti Ak je v iných prípadoch na zabezpečenie optimálneho výkonu potrebný ventilátor, je riadený tak, aby to nemalo negatívny vplyv na odolnosť (teda nie iba obyčajné zapnutie alebo vypnutie).

Spôsob riadenia tepla v našich zariadeniach takisto zabezpečuje najlepšiu možnú používateľskú skúsenosť. „Tepelná parná komora“ odvádza teplo z modulov s vysokou teplotou na miesta, s ktorými používateľ neprichádza do kontaktu, čo znamená, že používateľ pri používaní zariadenia nikdy nenatrafí na horúce miesta.

   

Technológia hmotnosti

Vďaka udržiavaniu hmotnosti na minimálnej úrovni je pracovný život používateľov jednoduchší – najmä keď potrebujú pracovať so zariadením Toughbook alebo Toughpad v teréne osem hodín denne alebo viac.

Z tohto dôvodu je každý aspekt našich produktov navrhnutý tak, aby mal čo najnižšiu hmotnosť. Lisovanie horčíkovej zliatiny vstrekovaním nám umožňuje vytvárať detailné, komplexné, no výnimočne ľahké telá, zatiaľ čo dôkladná konštrukčná analýza znamená, že dokážeme vŕtať otvory do zariadení s cieľom znížiť celkovú hmotnosť bez vplyvu na odolnosť (prístup, ktorý využívame spoločne s leteckým priemyslom). Na našich podnikových odolných modeloch dokonca leštíme sklo, aby bolo tenšie a dosiahla sa nižšia hmotnosť.