• Specialist Engineering

Vyvinuté špecialistami spoločnosti Panasonic pre špecialistov rôznych sektorov

Na rozdiel od konkurencie nestaviame počítač Panasonic Toughbook z komponentov externých dodávateľov. Každú ich súčasť navrhujeme a vyrábame vo vlastných závodoch. Každé prevedenie a funkcia sa vyrába pre konkrétny účel. Zároveň poskytujeme nedostižnú kontrolu kvality. 

Počítače Toughbook vydržia cestovať 

Približne 50% závad notebookov vzniká v dôsledku nehôd na cestách, ako sú napríklad pády alebo iné nárazy. Najčastejšie postihnutými súčasťami sú displej, plášť a pevný disk. Preto počítač Toughbook vyvíjame tak, aby boli odolné voči nárazom a otrasom. Plášte sú vyrobené zo zliatiny horčíka, ktorá poskytuje niekoľkonásobne vyššiu pevnosť, ako majú štandardné plastové plášte.

Všetky displeje sú upevnené na pružných závesoch a chránia ich kryty zo zliatiny horčíka, ktoré absorbujú nárazy. Pevné disky sú uložené v novo vyvinutom materiály, ktorý ponúka prvotriednu odolnosť voči nárazom a otrasom.

Všetky počítače Toughbook Full Ruggedized zodpovedajú štandardu MIL-STD 810F ¹ (odolnosť proti nárazom) a sú chránené proti vode a prachu podľa normy IP65 ². 

  

ČITATEĽNOSŤ DISPLEJA

Častou prekážkou pri práci v teréne býva zlá čitateľnosť displeja na slnku. Počítače Toughbook využívajú špičkové technológie zobrazenia, ktorá zaručuje vynikajúcu čitateľnosť na priamom slnku a dokonalé podsvietenia pre prácu v noci.

 

UNIVERZÁLNE VYUŽITIE

Počítače Toughbook majú integrované rozhranie HSPA a možno ich vybaviť rozhraním GPS a ďalšími špeciálnymi modulmi podľa použitia. Dokonca aj najmenšie modely sú tak univerzálnymi nástrojmi vhodnými pre najnáročnejšie pracovné podmienky.

 

SPOĽAHLIVOSŤ / ODOLNOSŤ

Aj naše najmenšie modely sú vhodné pre prácu v teréne v leteckom sektore. Napríklad Toughbook ultra-mobile PC (UMPC) CF-U1. Hoci váži iba 1060 gramov, vydrží pád z výšky 120 cm. Niektoré naše modely navyše zodpovedajú norme IP65 týkajúcej sa odolnosti voči prachu a vlhkosti ¹.

 

PRÁCA BEZ NAPÁJANIA

Počítače Toughbook majú novo vyvinutú batériu a špeciálny systém riadenia spotreby energie. Vďaka tomu vydržia v prevádzke na jedno nabitie až 8 hodín.

 

KONEKTIVITA

Integrovaný modul WLAN a voliteľný modul HSPA umožňujú vykonávať rôzne úlohy, ako napríklad objednávky náhradných dielov online bez prerušenia práce - aj keď práve pracujete na palube lietadla

 

OCHRANA ÚDAJOV

Okrem zabezpečenia heslom, softvérom BIOS Kill a TPM a zámku pevného disku majú počítače Toughbook nainštalovaný zabezpečovací a zálohovací softvér Recover Pro, takže vaše dáta budú vždy v bezpečí.

 

PRENOSNOSŤ / MOBILITA

Pracovníci zdravotníckeho sektora pracujú v rozličnom prostredí. Mobilita tu preto zohráva kľúčovú úlohu. Vďaka malým rozmerom, možnosti upevnenia a jedinečným konštrukčným prvkom, ako je napríklad integrované držadlo, môžu počítače Toughbook používať kdekoľvek ich potrebujú.

 

HYGIENA

Všetky počítače Toughbook fungujú bez vetrákov a niektoré modely, ako napr CF-H2, sú odolné voči 42 druhom dezinfekčných prostriedkov a spĺňajú požiadavky EÚ na bezpečnosť v zdravotníckom prostredí. Preto sú ideálne do prostredia, kde hygiena zohráva zásadnú úlohu.

 

 
Uvedené technické špecifikácie zodpovedajú optimálnym prevádzkovým podmienkam. Jednotlivé hodnoty sa však môžu líšiť v závislosti na individuálnych a miestnych podmienkach.
¹Na základe testov nezávislého skúšobného laboratóriá podľa metódy MIL-STD-810g 516.6 Procedúra IV pre pádové skúšky.
²Na základe testov nezávislého skúšobného laboratóriá podľa normy IEC 60529, oddielov 13.4, 13.6.2, 14.2.5 a 14.3.